s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odnowa w Duchu Św.

PIELGRZYMKA WŁOCHY

 

2024 Roma 200

2024 SAN GIOVANI ROTONDO

 

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Bóg zapłać za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać całej procesji, Siostrom, orkiestrze, ministrantom, tym którzy przygotowywali ołtarzyki, za ofiarowane brzózki oraz za dostarczenie brzózek. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przynosili żywe płatki kwiatów do sypania podczas procesji. Bóg zapłać służbom porządkowym za zabezpieczenie przejścia procesji. Na zakończenie Oktawy w czwartek będzie zebranie z całą procesją.

 

2. Do czwartku włącznie przeżywamy „Oktawę Bożego Ciała”. Zachęcamy do licznego udziału w Oktawie Bożego Ciała o godz. 18.00. Msza św., nieszpory i procesja eucharystyczna. Niech udział w tych procesjach będzie wyrazem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy asystę procesyjną. W czwartek zakończenie oktawy, poświęcenie ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.

 

3. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00.

 

4. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu. Dlatego wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na Świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca złożony do puszki przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

5. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza św. i wspólnie śpiewamy litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

 

6. We wtorek o godz. 19.00 Msza św. dla młodzieży.

 

7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

8. W czwartek – I czwartek miesiąca – Godzina Święta i adoracja Najświętszego sakramentu po nabożeństwie wieczornym.

 

9. W piątek, 7 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii o godz 18.00 będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

10. W piątek przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00.

 

11. Księża odwiedzą chorych z komunią św. w ich domach.

 

12. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

13. Zebranie Kółek Różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

 

14. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

15. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Warszawskiej, Sienkiewicza blok nr 20, Akacjowej, Jodłowej, z Białobieli z ulicy Cisowej oraz od Grypy AA Ewa.

 

16. Bóg zapłać rodzinie z parafii za ofiarowany biały ornat do sprawowania Mszy św.

 

17. W najbliższym czasie rozpoczniemy prace w naszym kościele. Otrzymaliśmy wszystkie potrzebne decyzje oraz pozwolenia i na początku prace będą polegały na wymianie wszystkich instalacji elektrycznych i teletechnicznych w kościele. Gdy to zostanie wykonane w przyszłości będziemy przygotowywać się do malowania wnętrza naszego kościoła.

 

18.  Msza św. w intencji wszystkich, którzy adorują Najświętszy Sakrament oraz we wszystkich intencjach adorujących zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 z racji 5. rocznicy powstania kaplicy wieczystej adoracji.

 

19. Organizujemy wyjazd dla ministrantów, scholii dziecięcej i młodzieżowej do Warszawy do parku trampolin oraz kina. Wyjazd w sobotę 15 czerwca. Zapisy i szczegóły u Ks. Zbigniewa.

 

20. W sobotę 8 czerwca o godz. 8.30 wyjazd z parkingu przy kościele dla dzieci i ich rodziców do Myszyńca na Diecezjalny Dzień Dziecka

 

21. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

Śp. Ewa Rogozińska, lat 94 z Antoń z ulicy Ks. Waltera
Śp. Błażej Orłowski, lat 42 z Antoń z ulicy Ks. Waltera
Śp. Andrzej Rawa, lat 67 z Dreżewa z ulicy Modrzewiowej
Śp. Grzegorz Bagiński, lat 51 z ulicy Warszawskiej

„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”.

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.