s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odnowa w Duchu Św.

PIELGRZYMKA WŁOCHY

 

2024 Roma 200

2024 SAN GIOVANI ROTONDO

 

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku szkolnego. W tym tygodniu, będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym i katechetycznym. Wykorzystajmy też okazję do spowiedzi, abyśmy godnie mogli przystąpić do stołu Pańskiego na zakończenie roku szkolnego, przed wakacjami. Do spowiedzi zapraszamy podczas nabożeństw porannych i wieczornych.

 


2. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać czas wakacji, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka.


3. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Wszystkim życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.

 

4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce oraz dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Antoniach i Białobieli będzie dziś o godz. 11.30.

 

5. We wtorek o godz. 19.00 Msza św. dla młodzieży.

 

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

7. W czwartek o godz. 12.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla młodzieży Liceum Klasycznego.

 

8. W piątek o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla młodzieży I i II Liceum Ogólnokształcącego.

 

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

 

10. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia po Mszy św. o godz. 18.00.

 

11. Ofiary składane dziś do puszek przy kościele są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i cele edukacyjne naszej diecezji.

 

12. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół ofiarodawcy spoza parafii.

 

13. W dniach 28, 29 i 30 lipca w naszej parafii będą adoracje Najświętszego Sakramentu.

 

14. Dnia 31 lipca gościć będziemy pielgrzymów diecezji ełckiej, którzy pielgrzymować będą pieszo na Jasną Górę. W tym roku posiłek dla pielgrzymów prosimy, aby przygotowali mieszkańcy z ulic: Traugutta, Osiedle za byłym aresztem, przy cmentarzu, całe osiedle Leśne, ul. Padlewskiego, Sierakowskiego, Antoniego Spiro, Otok, Fortowa, Redutowa, Okopowa i wszystkie ulice za rzeką. Prosimy też mieszkańców z wiosek: Łazy, Zabrodzie, Antonie, Białobiel, Siemnocha. Prosimy, aby dołączyły również Kółka Różańcowe i grupy apostolskie.

 

15. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Eugeniusz Załęski, lat 76 z Białobrzega Bliższego
Śp. Cecylia Szczepaniak, lat 79 z ulicy Śląskiej
Śp. Ireneusz Chrzaniuk, lat 67 z ulicy Padlewskiego


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.