s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odnowa w Duchu Św.

PIELGRZYMKA WŁOCHY

 

2024 Roma 200

2024 SAN GIOVANI ROTONDO

 

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dziś ostatnia niedziela czerwca. Niech trwające wakacje, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym wydaje się, że są niegodni. Pan Bóg w każdym człowieku może dokonać nowego stworzenia. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.    


2. Postarajmy się dobrze wykorzystywać ten czas, przeznaczając go również na nasz rozwój duchowy. Skorzystajmy z rekolekcji, udajmy się na pielgrzymkę, przeznaczmy czas na lekturę dobrej literatury religijnej. Każdy może znaleźć dla siebie coś, co pozwoli mu nie tylko odpocząć od codzienności, lecz także zbliżyć się do Boga. Nie zapominajmy również o poświęceniu czasu naszym najbliższym, z którymi, być może w codziennym zabieganiu, jedynie się mijamy, nie znajdując czasu na wspólny spacer czy rozmowę. Niech czas odpoczynku sprzyja naszej aktywności nie tylko fizycznej, lecz także duchowej.


3. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Po przyjeździe na wakacje od razu dowiedzmy się, gdzie jest świątynia i o której godzinie są Msze Święte. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa.


4. Naszym parafianom wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego wypoczynku, a wszystkim gościom przybyłym do nas na wypoczynek życzymy miłego pobytu oraz zapraszamy na wspólną modlitwę.


5. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, sklepach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.


6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.


7. W czwartek – I czwartek miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.


8. W piątek – I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00.


9. W sobotę - I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP rano o godz. 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo i różaniec.  


10.  Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo eucharystyczne i procesja. Zapraszamy asystę procesyjną.

 

11.  Przez okres wakacji Msze św. w dni powszednie są bez zmian, czyli o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. 

 

12.  Przez okres wakacji w miesiącu lipcu i sierpniu w każdą niedzielę – od przyszłej niedzieli - będzie dodatkowo Msza św. o godz. 20.00.

 

13. Trzydniowe adoracje Najświętszego Sakramentu w naszej parafii będą 28, 29 i 30 lipca, tj. niedziela, poniedziałek i wtorek.

 

14. Dnia 31 lipca gościć będziemy pielgrzymów diecezji ełckiej, którzy pielgrzymować będą pieszo na Jasną Górę. W tym roku posiłek dla pielgrzymów prosimy, aby przygotowali mieszkańcy z ulic: Traugutta, Osiedle za byłym aresztem, przy cmentarzu, całe osiedle Leśne, ul. Padlewskiego, Sierakowskiego, Antoniego Spiro, Otok, Fortowa, Redutowa, Okopowa i wszystkie ulice za rzeką. Prosimy też mieszkańców z wiosek: Łazy, Zabrodzie, Antonie, Białobiel, Siemnocha. Prosimy, aby dołączyły również Kółka Różańcowe i grupy apostolskie.  

 

15. Zapraszamy również do udziału w pielgrzymce naszej diecezji. Jedna z grup pielgrzymkowych wyjdzie z naszego kościoła 1 sierpnia po Mszy św. o godz. 6.00. 

 

16. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół ofiarodawcom z Zabrodzia z ulicy Planetarnej, z Białobieli z ulicy Makowej, z Łęgu Przedmiejskiego, z ulicy Łęczysk, z ulicy Ciasnej oraz za większą ofiarę bezimienną.

 

17.  Msza św. w intencji Margaretek i w intencji wszystkich, którzy adorują Najświętszy Sakrament oraz we wszystkich intencjach adorujących zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

 

18.  Przedstawicielami naszej parafii na dożynkach diecezjalnych w tym roku we wrześniu będą mieszkańcy Antoń.

 

19.  W przyszłą niedzielę, przyjadą Siostry Misjonarki św. Rodziny, by dać świadectwo o pracy apostolsko - misyjnej, o Założycielce Zgromadzenia i poproszą o ofiary do puszki na wparcie dzieł Zgromadzenia. 

 

20. Organizatorzy VIII Festiwalu Muzycznego ETNOSAKRALIA KURPIOWSKIE serdecznie zapraszają na wieczór z muzyką organową dziś o godz. 19.00 w naszym kościele W koncercie improwizacji organowych wystąpi wybitny organista młodego pokolenia Hubert Trojanek z Akademii Muzycznej w Poznaniu.  

 

21. Prezydent Miasta Ostrołęki zaprasza mieszkańców obrębu 0001 Miasta Ostrołęki, obejmującego osiedla: Leśne i Łazek, na spotkanie informacyjne dotyczące modernizacji ewidencji gruntów i budynków obrębu 0001, przeprowadzonej w okresie kwiecień 2024 – marzec 2025 r. Zebranie z mieszkańcami odbędzie się w dniu 3 lipca o godzinie 16.00, w siedzibie Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Ostrołęki przy ul. Króla Jana Kazimierza 1. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń przy kościele.

 

22. W ubiegłym tygodniu zmarł nasz parafianin:


Śp. Tadeusz Brodzik, lat 67 z Siark


 „W Jego intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.